• Міома матки і вагітність

  Posted on January 9th, 2007 No comments

  « Позаматкова вагітність   |   Загрозливий викидень »

  Шкідливі чинники - Міома матки і вагітність Що таке міома і як вона виникає?

  Грецький корінь «міо» - позначає. миша, а «за сумісництвом» - м’яз. Міома (фіброміома) - це доброякісна пухлина з м’язової (сполучною) тканини. Міома матки виникає в результаті того, що клітки матки спонтанно починають активно ділитися.
  Причини цього явища до кінця не з’ясовані, проте встановлено, що воно стимулюється гормонально і пов′язано перш за все з підвищеною секрецією естрогену. Грубо кажучи, естроген стимулює зростання міоми, а прогестерон, навпаки, викликає її зворотний розвиток.
  Це, втім, не означає, що нормальний баланс змісту естрогену і прогестерону в крові однозначно свідчить про відсутність міоми. Річ у тому, що місцева зміна рівня естрогену в матці найчастіше не відбивається або дуже трохи відбивається на утриманні гормонів цієї групи в крові.

  Із сказаного виходить, що факт настання вагітності (сам по собі підтверджуючий нормальний вміст естрогену і прогестерону в крові) не виключає наявності міоми матки - бувають випадки, коли міома поєднується з вагітністю.
  Причому останнім часом частота виявлення міоми матки під час вагітності зросла: по-перше, середньостатистична породілля «постаріла» (а гормональні порушення частіше зустрічаються саме після 30 років), а по-друге, стрімко удосконалюються методи діагностики - зокрема, все ширше застосовується УЗІ.

  Як міома впливає на вагітність і пологи?

  Зачаття

  Труднощі при зачатті, обумовлені міомою, пояснюються самими різними чинниками, серед яких здавлення маткових труб, що утрудняє пересування сперматозоїдів, порушення овуляції. Саму по собі міому не вважають причиною безпліддя, проте, якщо всі встановлені причини безпліддя усунені, видалення міоми значно підвищує вірогідність зачаття.


  Tags: , , , , , ,

  Шкідливі чинники


  Схожі записи

, 0.519 seconds, 2.456 Mb2044